Výběrové závody stopařů

 

Absolvovali jsme první výběrové závody stopařů v Lukové, které se konaly 11.8.2007. Ráno jsme dorazili na místo, kde nás přivítalo krásné prostředí a spící Jirka Srb v autě. Začali se sjíždět i ostatní závodníci a vítání bylo skvělé. Nakonec nás soutěžilo jen 7, pan Diviš účast odvolal.

Po zahájení jsem si vylosovala číslo 2. První nastupoval Jirka Srb se Sagasem. Občas nám zmizeli za terénní vlnou a došli do konce. Od pana Hodka dostali 91 bodů. Netušili jsme, že už ho nikdo nepřekoná. Čuchalo se na jeteli. Pak jsme šli my. Xar našel stopu skoro hned a bez označení nášapného předmětu vyrazil. Na prvním úseku začal bočit doleva k cestě. Musela jsem si pomoci povelem „stopa“, aby se srovnal. To nás stálo třetí místo, ale je možné, že bychom se dál ani nedostali. Jinak rovné úseky byly téměř bez chyby. Lomy Xar ověřoval a tím jsme ztráceli další body. Úhly mě překvapily, jak byly ostré – asi 20°. Předměty označil všechny a bez chyby. Celkem jsme získali 86 bodů.

Startovní pole bylo velmi vyrovnané, každý bodík hrál svou roli. Byli jsme zvědaví na stopu Petra Veselky, který nás loňský rok posuzoval jako rozhodčí. Po lehkých problémech na prvním úseku a na předmětech dostal 88 bodů a získal druhé místo.

Jako třetí skončila paní Stráníková, která dostala 87 bodů. My obsadili čtvrtou příčku. Myslím si, že nám body na postup na MČR stačit nebudou. Další pokus budeme mít v Chlumci nad Cidlinou.

Úžasné bylo, že stopu došli všichni. Po vyhlášení jsme se rozloučili a jeli domů.

 

 

Umístění

Jméno psovoda Jméno psa Body
1.

Srb Jiří Sagas z PS 91
2.

Veselka Petr Denny Bílý trpaslík 88
3.

Stráníková Marie Ayk Max-Mastr 87
4.

Hloušková Iva Xar Gymor 86
5.

Plsová Petra Luis Rivie 84
6.

Řeháková Dana Annie Velká Ledhuje 81
7.

Pichovská Andrea Falco ze Šenovského Slivníku 70