Pokračování z novinek…

 

Tak jsem zase tady.To byla doba, co? V pátek 27.4. jsme odjeli na stopařský přebor policejních psů do Nového Malína. Tato soutěž je otevřena i pro veřejnost. Zúčastlnili jsme se ho poprvé s dědouškem Xarouškem.Věděla jsem, že tam bude vyhledání pěti patron v časovém limitu 5min. v prostoru 10x10m. Touto disciplínou se v sobotu začínalo. V nejtěžší kategorii „C“ nás bylo 6. Každému byl předělen prostor 10x10 kroků a vyhledávali jsme všichni současně. Když jsem spatřila terén, mé zděšení nebralo konce. Vysoká suchá tráva, myší díry a shnilá spadaná jablka. Začala jsem se smát, protože jsme trénovali na nízkém porostu. Na povel jsme se vrhli do prostoru a i psovodi měli oči na šťopkách, Xar se snažil a měl z toho děsnou legraci. I já jsem ryla nosem v trávě. Po očku jsem koukala po ostatních a byli na tom podobně. Jen Zdeněk Király vítězoslavně volal „a další...“. Po skonční limitu jsme šli za pásku a rozhodčí nám to sečetl. Všichni, kromě Zdenka (40b.), měli 0b. Když jsem se dozvěděla, že patrony byly rozhozeny v podobě pětky na kostce, řekla jsem si, že ten jeden suvenýr si najdu. Ani to mi nebylo dopřáno. Myši je asi sežraly.

Další sobotní disciplínou byla stopa stará 5hodin, dlouhá 800 kroků, 3xlomená a 2xkřížená. Na tu dobu, mouchy padaly vedrem. Velmi suché, řídké osení, mě nenaplňovalo optimismem. První nastupoval Karel Kovač s maliňákem Akimem a byl to koncert - úžasných 95b. Pak šel pan Standa Doležel s NO Aresem a krásných 92b. Pak jsme šli mi. Xar se chytil a s občasnýma problémama došel na konec, kde neoznačil předmět, takže 80b. Já byla šťastná, že to vůbec došel. Ovšem nejvíc bodů si vyčuchala fenka Chodského psa Arie Ivony Pyškové – 96b. Bohužel další nedošli. Večer byl naprosto úžasný. Seděli jsme pod velkým, vojenským stanem na cvičáku, hrála živá kapela z HK a na té nerovné trávě se i tancovalo. Atmosféra byla nádherná a přátelská. Zapadli jsme do pelechu ve 3 ráno.

V neděli nás čekaly 3hodinové stopy, 600kroků dlouhé, 3lomy a 2xkřížené s vyhledáním v prostoru 20x20m. Terén byl ještě řidší než v sobotu. Tentokrát jsem nastupovala jako první. Xar stopu našel na hranici limitu. JS lehkýma ověřeníma došel k prvnímu křížení a tam sešel. Celkem pouhých 35b. Nejlepší stopu měla opět Ivča Pyšková – 147b., která nakonec zaslouženě vyhrála. Na 2.místě se umístil Zdeněk Király s NO Gentem a 3.místo patřilo p.Doleželovi s NO Aresem

S Xarem jsme skončili na 5.místě. Ivonino 1.místo jsme zapili šampaňským a rozjeli se domů. Víkend to byl nádherný a navázali jsme další stopařská přátelství. Příští rok jedeme zase.