Mistrovství ČR stopařů 3.-4.11.2007

 

Proběhlo Mistrovství ČR stopařů 3. -4. 11. 2007 v Šumperku na letišti.Píšu své dojmy závodníka.Dostavili se všichni,kdo se kvalifikovali.Atmosféra byla opět úžasná.

V sobotu ráno vypuklo čuchání na dvou frontách.Jedna skupina pan Hodek a druhá pan Zábranský.Terény byly standartní,řídké a husté osení.Někomu se dařilo více,někomu méně.Po sobotě bylo jasné,že je pole vyrovnané a je více želízek v ohni.Já s dědouškem jsme dostali 91 b.Nejžhavějším kandidátem byl Karel Kovač s Akimem,jehož úspěchy se prosazovaly celý rok.

Večer byla skvělá nálada.Přijela se podívat i Irenka Zemanová a stopaři jí konečně mohli gratulovat k titulu "Mistr světa".Dostala ohromnou kytici a pak nám spolu s Láďou Košťálem vyprávěli zážitky a dojmy z MS.Tancovalo se a zpívalo do ranních hodin.Noví účastníci MR,byli asi překvapeni,jak stopaři drží pospolu a vzájemně si fandí.Co si budeme povídat,na mistrákách IPO3 toto není!

V neděli začalo jít do tuhého.První nastupoval Karel Kovač,a výsledných 95b.Všem bylo jasné,že je o mistrovi rozhodnuto.Nyní se čekalo,kdo bude druhý,který pojede na MS.Kolem oběda se na druhé místo usadil Radek Morávek,ale ještě to vůbec neměl jisté.Mohl ho ohrozit jště Láďa Košťál,který šel poslední stopu.Když zazvonil telefon s výsledky,nastalo v klubovně hrobové ticho.Radek zůstal na 2.místě a postupuje na MS.Ohromná radost a jásot se rozlehl letištěm.Myslím si,že se nenašel člověk,který by mu to nepřál.Láďa skočil na 3.místě.

Pak už následovalo vyhlášení výsledků,slzy dojetí a rozlučka před odjezdem domů.Slíbili jsme si,že se co nejdříve zase sejdem.