MS stopařů Švýcarsko 10.-13.5.2007

 

Naši vyjeli v pondělí 7.5. ve složení Irena Zemanová s Kájou od Hradu Lipky, Vladimír Košťál s Brutusem z Danaru a jako doprovod z ČKS pan Ferdinand Ritter. S Irenkou jsem byla neustále v kontaktu pomocí SMS. Když mi přišla zpráva, jak si naši vylosovali, chytlo mě lehké chvění a ihned jsem to rozeslala všem stopařům, na které jsem měla kontakt, aby nás bylo co nejvíce, kdo bude držet pěsti.

Jako první nastupovala Irča ve čtvrtek dopoledne. Nervozitou jsem nemohla ani pracovat. Když přišla zpráva, že dostala 96 bodů, dojetím a obrovskou radostí mi stouply slzy do očí. Super!

V pátek čekala první stopa na Ládíka. Nedočkavě jsem čekala na informace. Když přišly, tak to bylo skvělých 88 bodů. Řekla jsem si „Je to dobrý, máme dvě stopy.“ Opět SMS všem ostatním, ať vydržíme a myslíme. Ještě s větším napětím jsem čekala na zprávy o druhých stopách. Irča šla v sobotu odpoledne a zpráva né a né dojít. Myslela jsem, že mi prasknou nervy. Večer přišla SMS, že to byla Káji životní stopa. Na čtvrtém a pátém úseku měla hnůj a kejdu. Dostala úžasných 92 bodů.

Přiznejme si, kolik psů v republice by odčuchalo na močce. Myslím si, že prsty na rukou by mi stačily.

Průběžné zvěsti, že se Irenka pohybuje na prvním až čtvrtém místě, mě nenechaly klidnou. Pěsti jsem držela i na nohách. Závěrečná stopa Ládi byla v neděli a jedna z posledních. Bohužel na prvním lomu sešel a celkem jen 23 bodů. Sice lehké zklamání, ale kdoví jak bychom odčuchali my.

V neděli odpoledne přišla ta nejkrásnější SMS „JSME MISTŘI SVĚTA“ Slzy se hrnuly a hrnuly a nešly zastavit. Pocity byly naprosto úžasné a jen mě mrzelo, že jsem tam nemohla být s nima a slyšet tu nejkrásnější hymnu světa.

Irenko a Kájo, patří vám obrovský dík za všechny a ta největší gratulace pod Sluncem.

Následují plánky stop, hodnocení a výsledkové listiny, které mi poslal pan Ritter. Díky.